Hotel Aragosta

Hotel Aragosta eshte klasifikuar me 4 yje dhe ndodhet ne pjesen me atraktive te qytetit te vjeter te Durresit. Nje pozicion ne harmoni me aromen e detit dhe gjelbrimin e kodres ku ndodhet edhe Pallati i Mbretit Zog I.

Dhomat e hotelit jane te dizenjuara me stil modern, me kombinime dhomeash te pershtatshme si per qendrime me qellim biznesi ashtu dhe per pushime familjare.

Qetesia nepermjet izolimit akustik si dhe temperatura konstante e ambientit ju sigurojne nje qendrim teper komod. Mengjesi eshte nje eksperience e vecante ne Hotel Aragosta. Veranda buze detit e ben ate te mrekullueshem.

Hoteli eshte ne nje pozicion strategjik ne qytetin e vjeter te Durresit dhe ka 300m afer nga Muzeu Arkeologjik, 100m nga Universiteti Aleksander Mojsiu, 700m nga Amfiteatri Romak i Durresit dhe 800m nga Torra Veneciane, Bashkia Durresit, Xhamia, Qendra e qytetit si dhe Porti Detar.

Restorant Piceri

Restorant Aragosta, i themeluar ne vitin 1995, me nje eksperience te gjate ne fushen e gastronomise, ne gatime me baze peshku, mishi, dhe se fundmi edhe piceri.

Resorant Aragosta me disa lloje ambjentesh sherbimi, ku ne qender eshte salla kryesore e restorantit, salla e picerise, salla e barit, verandat buze detit si dhe Beach Bar ne rere.

Barkat e saj te peshkimit, sigurojne peshkun e fresket cdo dite. Gatimet tona te detit permbajne gjithnje prodhimet e detit Adriatik, ku aragostat jane gjithmone te pranishme.

Aktivitete

Muzika Live eshte gjithnje e pranishme ne Restorant Aragosta. Ne Aragosta Piano Bar luhet cdo fundjave muzike Blues, Jazz & Soul me kengetare Live dhe piano jone CARL MAND.

Ambientet për të shijuar muzikën janë të përbashkëta si salla e Restorantit, ashtu dhe e Barit.

Address

Our Address:

Rruga Taulantia 71, Durres 2000, AL

GPS:

41.3120958, 19.4350478

Plan My Route