►Në bazë të: Ligjit Nr. 9640, datë 09.11.2006, “Për Dhomat e Tregtisë dhe Industrisë”, i ndryshuar me Ligjin Nr. 9897, Udhëzimit të Ministrit të Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes Nr. 2008, datë 12.03.2015 “Për zgjedhjet në Dhomat e Tregtisë dhe Industrisë dhe Bashkimin e Dhomave të Tregtisë dhe Industrisë”, Zgjedhjet e reja të Asamblesë së Dhomës u zhvilluan të martën, datë 07/05/2019, ora 09:00-17:00, pranë Zyrave të Dhomës
►Në zgjedhje morrën pjesë 350 antarët e Dhomës, të cilët kanë derdhur kontributin vjetor për vitin 2018/2019, deri më datë 03/05/2019
►Votimi për Asamblenë e re , u zhvillua në 4 (katër) seksione të ndara:
Ndërtim, Prodhim (industrial, bujqësor, peshkim), Tregti (me shumicë, me pakicë) dhe
Shërbime (Transport, Turizëm dhe gjithë shërbimet e tjera)
► Numri i anëtarëve të Asamblesë të dalë nga votimet është 35.
► Mbledhja e Asamblesë së re për zgjedhjen e Kryetarit, Kryesisë së re (Kryetari dhe 10 antare ), dy anëtarëve të Komisionit të Auditimit dhe përfaqësuesve në Asamblene e Bashkimit te Dhomave u zhvillua të premten, datë 10.05.2019, ora 13:00, tek Hotel “Arvi”.
Bazuar në rezultatet e votimit Kryetar i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë Durrës u zgjodh Z. Alban Isteri, Përfaqësues i Subjektit “WORK SAFETY GROUP”.
Bashkëngjitur Lista antarëve të Asamblesë dhe Kryesisë së DHTI DURRËS
Asamblea
Nr. | Emër Mbiemër | Emri i Subjektit |
---|---|---|
1 | Adela Oketa | ADELA OKETA |
2 | Adil Beqiraj | GIOAD |
3 | Adrian Muka | ADRIATIKA BETON |
4 | Adrian Reçi | ITALINOX SHQIPËRIA |
5 | Agim Rameta | ARLI INTERNATIONAL |
6 | Alban Isteri | WORK SAFETY GROUP |
7 | Alier Cara | G + A PROJEKT |
8 | Altin Dosti | ARUS |
9 | Arlind Boshku | TROPIKAL |
10 | Artur Bujari | BUNA |
11 | Aurel Kaçulini | K.A.D |
12 | Basri Shahini | FERRAMENTA B.SHAHINI |
13 | Brikena Teliti | ALBAMACHINERY |
14 | Denion Shëngjergji | DENION SHËNGJERGJI |
15 | Eduart Xhepa | RAY |
16 | Elvis Hotova | HOTOVA |
17 | Genc Mataj | PELIKAN |
18 | Gëzim Seranaj | ERLED |
19 | Gjergji Luadhi | AEL COMPANY |
20 | Gledis Kallogjeri | KALDAJA |
21 | Helidon Rruga | CORAL |
22 | Iliad Xhavara | Q.P.B.E |
23 | Jonadri Prodani | DYRRAHSPED |
24 | Julian Bërxulli | AMBRA |
25 | Jusuf Puka | DECON |
26 | Kostandin Papa | ALBEL SA |
27 | Krenar Lasko | KAPPA OIL |
28 | Lorval Petani | PETANI AGENCY |
29 | Nazmi Grori | GRORI KONFEKSION |
30 | Neritan Golja | SERVICES HO-RE-CA |
31 | Orges Liperi | ATC |
32 | Ramazan Hoda | KASTRATI |
33 | Sara Haznedari | BUJARI |
34 | Seid Kërtusha | VITAL |
35 | Shpëtim Varaku | VARAKU E |
Kryesia
NR. | Emër Mbiemër | Emri i Subjektit |
---|---|---|
1 | Adrian Reçi | ITALINOX SHQIPERIA |
2 | Agim Rameta | ARLI INTERNATIONAL |
3 | Artur Bujari | BUNA |
4 | Aurel Kaculini | K.A.D |
5 | Gëzim Seranaj | ERLED |
6 | Jonadri Prodani | DYRRAH SPED |
7 | Julian Berxulli | AMBRA |
8 | Jusuf Puka | DECON |
9 | Kostandin Papa | ALBEL SA |
10 | Orges Liperi | ALBANIA TRADING COMPANY |